Ekskursijas nosaukums Latvijas 4 novadi
Gids Aija Spura
Mājas lapa www.citariga.lv
Ekskursijas veids   
Valodas LV, RU
Informācija par ekskursiju Iepazīstināšu ar Latvijas dabu, vēsturi un kultūru, ceļojot ar auto (Chrysler Voyager – 6 pasažieru vietas, ir mikrofons).
KURZEME : Latvijas rietumu novads. Ekskursijas „ILGAIS CEĻŠ KĀPĀS” - cauri zvejnieku ciematiem līdz Kolkas ragam, ostas pilsēta VENTSPILS - ar brīnišķīgu pludmali un iespējām pavizināties ar kuģīti „Hercogs Jēkabs” , LIEPĀJA – „pilsēta, kurā piedzimst vējš” un KULDĪGA – sena pilsēta pie Kurzemes lielākās upes Ventas – visos maršrutos redzēsiet Kurzemes mazpilsētas un dabas ainavas Ventas baseinā ar ūdenskritumiem un smilšakmens alām, Baltijas jūras piekrastē.
VIDZEME: Latvijas ziemeļaustrumu novads. Livonijas ordeņa pilis SIGULDĀ un CĒSĪS var apskatīt Vidzemes mazpilsētās Gaujas nacionālā parka teritorijā pie skaistākās Latvijas upes Gaujas ar smilšakmens alām un dabas takām tās krastos. VIDZEMES PIEKRASTĒ, savukārt, var iepazīties ar Minhauzena muzeju, Saulkrastu velosipēdu muzeju, apmeklēt strausu vai citu eksotisku dzīvnieku fermu, bet rudenī ir iespēja nogaršot Salacgrīvas nēģus vai iepazīties ar Brasas zivju audzētavu.
LATGALE: Latvijas dienvidaustrumu novads. Latgale ir novads, kur saglabātas tautas senās kultūras un reliģiskās tradīcijas, tādēļ ekskursijas laikā dosimies uz AGLONAS BAZILIKU - katoļu svētceļotāju galamērķi. Aglonā arī svētais avots, Kunga Karaļa kalns un Maizes muzejs. Pa ceļam uz Aglonu nelielā Latgales pilsētā Preiļos ir interesants leļļu muzejs ar iespēju ieģērbties „princešu drēbēs” un nofotografēties karietē un pils dārzā, var arī paciemoties slavenas podnieku dzimtas Čerņavsku darbnīcā vai nogaršot Preiļu sieru.
ZEMGALE: Latvijas centrālais novads. Ekskursijā ZEMGALES PILIS iepazīsimies ar arhitekta Rastrelli celto Rundāles pili, Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidenci, bet redzēsim arī Livonijas ordeņa pili Bauskā un Krievijas cara Aleksandra I audzinātājas Šarlotes fon Līvenas pili un parku Mežotnē, kā arī Bīronu pili Jelgavā. Ja ceļojat KOPĀ AR BĒRNIEM, ekskursijā varam ieplānot pastaigu pa Tērvetes Dabas parku, trušu pilsētiņas vai „mini Zoo” apmeklējumu , savukārt, ceriņu ziedēšanas laikā ieteicams apmeklēt DOBELES CERIŅU DĀRZU. Ceļojuma maršrutu iespējams pagarināt , apmeklējot KRUSTU KALNU un ŠAUĻUS LIETUVĀ.